VŠETKY INFORMÁCIE O AKTUÁLNEJ PANDÉMIÍ COVID-19 A FUNGOVANÍ KRÚŽKOV PRE DETI NÁJDETE PO KLIKNUTÍ TU!
24. októbra 2020 / Meniny má Kvetoslava

Bezpečné a interaktívne Online krúžky

Bez rúška si opäť neodskočíme kúpiť do večierky zabudnutý cukor, zatvorené sú znovu fitnescentrá, wellnesy, akvaparky, kúpaliská či sauny. V reštaurácii nám jedlo vydajú už iba pri okienku. Zakazujú sa hromadné podujatia a zrušené je fungovanie telocviční v školách, výučba v umeleckých školách aj v centrách voľného času.  Stredoškoláci prešli na dištančné vzdelávanie, obchody zavádzajú nákupné hodiny pre seniorov a pri vstupe do nákupného centra merajú teplotu. Vyzerá to tak, že covid nám opäť prekazil naše plány a ani nevieme na ako dlho. A neostáva nám nič iné, len sa stým naučiť opäť žiť.

Napriek tomu, aj teraz sa nájdu pozitíva, ktoré viem oceniť. Tento týždeň mi napríklad prišiel email z www.kruzkypredeti.sk, že môžem prihlásiť drobca na online ukážkovú hodinu krúžku anglického jazyka a následne výučba Wattsenglish bude tiež pokračovať online. Lektor sa s deťmi spojí prostredníctvom videohovoru dvakrát do týždňa cez platformu ZOOM a krúžková hodina trvá 45 minút. Výučba cudzieho jazyka je naživo, interaktívna. Áno, strávi ďalšiu hodinu za počítačom, ale myslím si, že to bude zmysluplne strávený čas. Spozná nových kamarátov a posunie sa v angličtine ďalej.

No, nielen angličtina, z ponuky online krúžkov pre deti si môžete vybrať aj iné online lekcie. Ak máte doma nadšenca YouTube kanála prihláste ho na krúžok Mladý Youtuber online. Keď potrebuje vaše dieťa doučiť nemčinu, sú tu online hodiny Deutsch is easy či Hravá joga online pre malé jogínky a jogínov. Všetko nájdete na http://www.kruzkypredeti.sk/online-skola/

Z korona chvíľ nemám radosť, ale že nemusím dieťa vyvážať cez polovicu mesta na krúžok, to poteší. Online krúžky mi tak ušetria čas, ktorý môžem venovať rodine, zavolať starým rodičom či upratať  fotografie.