VŠETKY INFORMÁCIE O AKTUÁLNEJ PANDÉMIÍ COVID-19 A FUNGOVANÍ KRÚŽKOV PRE DETI NÁJDETE PO KLIKNUTÍ TU!
21. apríla 2021 / Meniny má Ervín
 Krúžok Ekošerifa ZŠ

 Krúžok Ekošerifa ZŠ

Objednať

 Krúžok Ekošerifa

naučí vaše ratolesti čo znamená zero waste, teda znižovanie odpadu. Budeme sa hrať, zabávať a objavovať princíp fungovania prírody. Prečo vzniká odpad a ako nás ovplyvňuje?  Ako zabrániť jeho vytváraniu a správať sa zodpovedne? Prečo by sme sa mali starať o prírodu, chrániť zvieratká a vysádzať stromy? To všetko a ešte oveľa viac nám ukáže formou hry a zábavy náš nový  krúžok.

Ako to dosiahneme?

Ekošerif má komplexný plán ako deti naučí edukačnými hrami všetky základné pravidlá o zero waste. Budeme experimentovať, tvoriť, separovať a zabávať sa! Máme pripravené tipy a triky, ako vytvárať čo najmenej odpadu.

Vaše deti nepotrebujú každý deň novú hračku, nemusia púšťať vodu počas celého umývania zúbkov a nemusia veľa ďalších vecí. Odpad sa snažíme nevytvárať. Ak už nejaký odpad vznikne, napríklad z plastových a sklenených nádob od jogurtu, vieme si z neho vytvoriť črepníky pre rastlinky, sklenené svietniky, čelenky pre indiánov a mnoho ďalších vecí, ktoré deťom ukážeme.

Spoločne sa pustíme do záchrany planéty, budeme experimentovať, znižovať odpad tvorivými hrami a dokonca aj kompostovať. Každé dieťa sa môže stať  Ekošerifom a malými krôčikmi dosiahnuť veľké veci.