VŠETKY INFORMÁCIE O AKTUÁLNEJ PANDÉMIÍ COVID-19 A FUNGOVANÍ KRÚŽKOV PRE DETI NÁJDETE PO KLIKNUTÍ TU!
17. júla 2024 / Meniny má Bohuslav
HERECKÝ KRÚŽOK v detskom centre

HERECKÝ KRÚŽOK v detskom centre

Objednať

Herecký krúžok je divadelno – tvorivý krúžok zameraný na divadlo, spev, tvorbu autorského textu, prednes, technické cvičenia s hlasom a rečou, improvizáciu a mnoho ďalšieho. Hodina prebieha prakticky a najmä hravo, čím si deti nájdu nových kamarátov s podobnými záľubami.

Krúžok je vhodný najmä pre školákov prvého a druhého stupňa základných škôl.

Charakteristika krúžku:

 • Rozvíja detskú fantáziukreativitu.
 • Oboznamuje detí o divadle a potrebe kultúry.
 • Individuálny prístup lektora k cvičeniam a prezentovaniu.
 • Hodina je hravá, tvorivá, dynamická.

Ako vyzerá výučba:

 1. Časť: Oboznámenie s témou hodiny.
 2. Časť: Prezentácia prípadne video alebo hudba, ktorá súvisí s danou témou.
 3. Časť: Praktická časť – Tvorenie/ cvičenie/ písanie. Podľa danej témy hodiny.
 4. Časť: Individuálna prezentácia.
 5. Časť: Zhodnotenie hodiny, diskusia na záver.

Každá krúžková hodina ma svoju tému.

 1. hodinaÚvodná hodina. Deti spoznajú ako vzniká divadelné predstavenie, naučia sa rôzne divadelné názvy ako fundus, portál, rekvizita. Tiež sa naučia čo všetko musí divadlo mať.  Tvorivá aktivita – Deti si vymyslia svoje vlastné divadlo, prezentácia.
 2. hodinaPráca s hlasom a rečou. Deti sa naučia ako správne dýchať, artikulovať, kričať, šepkať. Tvorivá aktivita – zábavné jazykolamy a dychové cvičenia.
 3. hodinaPráca s textom. Deti dostanú krátky text a naučia sa ako sa pracuje s textom, čo všetko obsahuje divadelný scenár, ako sa herec učí texty. Tvorivá aktivita – čítanie jedného dejstva zo scenára. Každé dieťa číta inú postavu.
 4. hodinaPráca pred kamerou. Deti si na vlastnej koži vyskúšajú, ako prebieha profesionálny casting do filmu. Dozvedia sa ako prebieha natáčanie filmu, aký je rozdiel medzi divadlom a filmom. Tvorivá aktivita – online casting.
 5. hodinaTvorivé písanie. Deti sa naučia ako si napísať svoj divadelný text. Naučia sa, čo by mal obsahovať dialóg a čo dobrý monológ. Na záver hodiny bude prezentácia. Tvorivá aktivita – Písanie dramatického textu.
 6. hodina – Tvorba reklamy. Deti sa naučia ako vzniká reklama a čo by mala dobrá reklama mať. Každé dieťa dostane iný produkt a jeho úlohou bude napísať, pripraviť dobrú pútavú reklamu aby zaujala.  Tvorivá aktivita – Vymyslenie a prezentácia reklamy.
 7. hodinaHudba v divadle. Deti sa dozvedia načo slúži v divadle a vo filme hudba. Aká by mala byť v rozprávke a aká v horore. Tvorivá aktivita – online hudobný kvíz.
 8. hodinaSlovenská klasika. Deti sa dozvedia niečo o slovenskom divadle ako vznikalo a aká je jeho história. Aké divadelné hry sa kedysi hrávali a aké sa hrajú v divadlách dnes. Okrem toho sa naučia rôzne žánre. Od komédie až po tragédiu. Tvorivá aktivita – Prezentácia divadelných predstavení, pri ktorej deti hádajú žánre.
 9. hodinaMoja vymyslená postava. Deti si vymyslia divadelnú postavu. Dajú jej charakter, dobré alebo zlé vlastnosti a napíšu jej krátky divadelnú monológ. Tvorivá aktivita – Prezentácia vymyslených postáv.
 10. hodinaZhrnutie divadelno – tvorivého krúžku. Rozprávanie sa čo si deti odniesli čo sa im páčilo najviac, čo si zoberú aj do života. Deti si vyberú jednu aktivitu čím by sa chceli na záver prezentovať. Či už reklamou alebo monológom alebo svojou castingom. Tvorivá aktivita – Prezentácia.

Kto bude Vaším lektorom? –  Martin (Tino) Zachar

 • má stredoškolské vzdelanie: Súkromné hudobno-dramatické konzervatórium v Martine
 • úspešne pokračuje vo vysokoškolskom vzdelaní: je študentom VŠMU (Divadelná fakulta – Herectvo) 2.Mgr ročník
 • pochváliť sa môže osemročnou praxou v divadelnej réžie v Žabokreckom ochotníckom divadle
 • pôsobil v divadlách (Divadlo Lab, SND – Činohra), reklama Bambino, TV Markíza
 • je autorom vlastných divadelných textov a piesní
 • aktívne dlhoročne praxuje v detských letných táborov ako hlavný animátor či vedúci skupiny