3. augusta 2020 / Meniny má Jerguš

Prihlásenie 2018/2019

Po slnečnom lete plnom zábavy a oddychu sa o slovo hlási opäť škola. Aby však školský rok nebol len o učení a povinnostiach, môžete svoje deti prihlásiť na záujmové krúžky, ktoré sme si pre ne pripravili v našej pestrej rozšírenej ponuke. Tak, ako ste u nás zvyknutí, naše krúžky sú vedené princípom „učenie hrou,“ vďaka ktorému si vaše deti užijú kopec zábavy a využijú svoj čas zmysluplne. Vaša spokojnosť a spokojnosť Vašich detí je pre nás prvoradá a preto neustále zdokonaľujeme našu ponuku a každým rokom rozširujeme naše portfólio novými druhmi aktivít. Krúžky učíme v základných školách, materských škôlkách a v Chameleón centre.  Ak ste v našej ponuke nenašli Vašu školu či šklku kontaktujte nás a my sa pokúsime krúžok zorganizovať aj tam. 
Naša ponuka zahŕňa krúžky:

Wattsenglish

Kurzy angličtiny pre školákov a predškolákov sú výnimočné, vďaka metóde Wattsenglish a špecializovaným lektorom. Učíme deti prirodzene reagovať na angličtinu a odbúravať
bariéru komunikovať v cudzom jazyku.  Je naozaj ľahké sa presvedčiť, že už po prvej hodine s lektorom si vaše dieťa hodiny angličtiny zamiluje a vďaka jedinečnej a hravej metóde Wattsenglish® nebude mať v budúcnosti žiadny problém prirodzene reagovať a konverzovať v cudzom jazyku.

Deutch is easy

Je to metóda výučby jazykov postavená na vedeckom základe, zameraná predovšetkým na hry. Koncept je najvhodnejší pre výučbu detí vo veku od 3 do 10 rokov. Počas výučby deti pracujú s tématickými pracovnými listami. Na opakovanie jednotlivých tém sa používajú obrázkové karty, ktoré sú veľmi obľúbené, keďže na základe vizualizácie sú deti v predškolskoma školskom veku schopné zapamätať si učivo.

Brick by Brick– program je postavený na základnom princípe „learning by doing“ (učenie v procese). To znamená, že metodika je zostavená tak, že každá téma má vzdelávací cieľ. Ku každej téme sú zostavené presné inštrukcie a vlastné modelové plány, ktoré boli navrhnuté v spolupráci s inžiniermi a pedagógmi v USA a sú tematicky ladené tak, aby žiakov zaujali. Dieťa tak na svojej úrovni objavuje a spoznáva fyzikálne a prírodné javy, nachádza záujem a približuje sa k reálnemu životu, čím nahrádza teoretické a izolované poznatky. Vieme, že deti sa ľahšie učia hrou, a preto si u nás všetko osvojujú cez zážitok, a tým zároveň rozvíjame ich celú osobnosť. Tento program otvárame v dvoch verziách a to Malý konštruktér, ktorý je určený pre deti vo veku 3-6 rokov a Veľký inžinier určený pre deti od 6 do 10 rokov.

Lego mindstorms– krúžok robotiky s LEGO® MINDSTORMS®. Program je určený pre deti od 8-12 rokov, ktoré majú záujem rozvíjať sa v základoch inžinieringu, programovania a v technických zručnostiach. Deti pracujú s obľúbenou stavebnicou LEGO® MINDSTORMS® postavia si vlastného robota, ktorý splní každý ich príkaz.

Veda nás baví– krúžok je určený pre deti vo veku 6-11 rokov a ponúka mimoškolské aktivity formou krúžkov pre deti, kde sa žiaci hravou a zábavnou formou zoznámia s tajom vedných odborov (fyzika, chémia, astronómia, prírodopis, inžinierstvo, strojárenstvo).

Movie making– Výroba filmu s kockami a figúrkami LEGO®. Program je určený pre deti od 6 do 12 rokov, ktoré chcú rozvíjať svoju kreativitu. Deti majú možnosť naučiť sa základy animácie na figúrkach a nakoniec si vytvoria svoj vlastný animovaný film.

Športujeme hravo- úplne prvý krát Vám prinášame krúžok pohybový krúžok, pretože si myslíme, že v dnešnej dobe, kedy ide postupne pohyb detí do úzadia, je veľmi dôležité, aby sa deti nezabúdali hýbať. Hlavným cieľom vyučovacích hodín nebude učiť deti konkrétnym športom, ich pravidlám alebo ich učiť presne technicky správne prevedenie kotúľa a to dookola opakovať ale naučiť ich HÝBAŤ SA hravou formou.