VŠETKY INFORMÁCIE O AKTUÁLNEJ PANDÉMIÍ COVID-19 A FUNGOVANÍ KRÚŽKOV PRE DETI NÁJDETE PO KLIKNUTÍ TU!
21. septembra 2020 / Meniny má Matúš
Klaudia Gagová
Klaudia Gagová
Ahojte, som končiaca študentka prekladateľstva a tlmočníctva portugalského a rumunského jazyka. Jazyky boli odjakživa mojou najväčšou vášňou, okrem už spomenutých mám aj certifikát z angličtiny (moja prvá láska), maturitu z nemčiny a absolvovaný niekoľkoročný kurz španielčiny. Ako každý správny nadšenec jazyka zbožňujem čítanie a tvorivé písanie. V neposlednom rade milujem deti, ich hravosť, nevinnosť a kreativitu a neviem sa nabažiť času, ktorý s nimi trávim. Som zástancom myšlienky, že my dospelí sa od ich môžeme naučiť rovnako veľa ako ony od nás.
Michaela Matulová
Michaela Matulová
Michaela Matulová - Veda nás baví ______________________________________ Som študentkou jadrovej chémie na doktorandskom stupni na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského. Veľmi ma baví práca s deťmi. Páči sa mi jedinečnosť každého dieťaťa, ktorá by nemala byť potlačená, nie len v škole ale ani pri volnočasových aktivitách. Nie som zástanca biflovania sa, vedomosti by mali deti dostávať hravou formou, pri vytváraní vlastných projektov, najlepšie nejakou kreatívnou činnosťou. Páči sa mi zoznamovať deti s vedou, ktorá dokáže byť veľmi zaujímavá.
Eva Koczánová
Eva Koczánová
Eva Koczánová – Brick by Brick _________________________________________ Som študentkou Lekárskej fakulty UK. Už pred začatím štúdia som vedela, že v budúcnosti sa chcem stať pediatričkou. Milujem prácu s deťmi a možnosť odovzdávať im informácie ma napĺňa. Prácu v našom centre beriem ako príležitosť,ktorá ma pripravuje na moju budúcu profesiu a zároveň mi dáva možnosť opäť sa vrátiť do detského sveta. Práve to ma na nej baví. Medzi moje záľuby patrí tanec, cestovanie a knihy.
Henrieta Harcsová
Henrieta Harcsová
Henrieta Harcsová - Wattsenglish _________________________________________ Ahojte! Som študentkou v odbore podnikanie v cestovnom ruchu a službách, popri čom sa venujem angličtine. Doučujem už pár rokov, a taktiež ma veľmi baví práca s deťmi, čo nás môže vrátiť do detských čias. Anglicky som sa naučila na bilingválnom gymnáziu a po roku štúdia v USA. Veľmi ma jazyk a práca s ľuďmi baví, a neviem si predstaviť, že by som to zmenila.
Mária Móriková
Mária Móriková
Mária Móriková - Brick by Brick _________________________________________ Zdravím Vás! Moje meno je Mária Móriková a som študentkou osemročného gymnázia. Svoj voľný čas rada vypĺňam v našom centre, predovšetkým pripravovaním narodeninových osláv a rôznych aktivít pre malých nadšencov LEGO sveta. Medzi moje hobby patrí čítanie kníh, bicyklovanie, plávanie a takisto aj škola. Určite si spolu užijeme veľa zábavy a nezabudnuteľných zážitkov.
Eduard Kmeť
Eduard Kmeť
Eduard Kmeť - Brick by Brick _________________________________________ Študujem Technológie a manažérstvo stavieb a mojim cieľom je stať sa stavbyvedúcim alebo bezpečnostným technikom. Baví ma práca s počitačom a takisto matematika. Rád sa venujem športom hlavne basketbalu a frisbee. Rád pracujem s deťmi, čo sa mi zapáčilo hlavne vďaka táborom,na ktorých som posobil.
Soňa Gažáková
Soňa Gažáková
Soňa Gazáková - Veda nás baví _________________________________________ Pracujem na Matfyze (FMFI UK), kde som aj vyštudovala učiteľstvo matematiky a fyziky a získala doktorát v teórií vyučovania fyziky. Momentálne sa však venujem propagácií Fakulty. Aj preto krúžky Veda nás baví, beriem ako príležitosť vrátiť sa k svojej obľúbenej činnosti - k jednoduchým experimentom. Okrem odbornej spôsobilosti mi najviac skúsenosti pre túto prácu poskytli moje tri deti, ktoré tiež krúžky navštevujú. Pokusy na krúžkoch sú ideálnym spôsobom ako predstaviť krásnou a hravou formou deťom prírodné vedy. Mám rada od radosti a prekvapenia rozšírené detské zreničky, volejbal i sladkosti,...
Andrej Burda
Andrej Burda
Andrej Burda - Brick by Brick _________________________________________ Som študent biomedicínskej fyziky na Univerzite Komenského. Už od detstva som trávil dlhé hodiny stavaním z lega a Brick by Brick mi prišiel inovatívny spôsob zábavnou formou oboznamovať deti – nastupujúcu generáciu s rôznymi zákutiami vedy. Vo svojom voľnom čase sa venujem plávaniu, behaniu a sledovaniu rôznych náučných videí.      
Katarína Hanúsková
Katarína Hanúsková
Katarína Hanúsková - Brick by Brick ________________________________________ Som študentka odboru učiteľstvo pre primárne vzdelávanie na pedagogickej fakulte UK. Toto štúdium mi veľmi rozširuje obzory ohľadom výchovy vzdelávania a celkovo prístupu k deťom. Zastávam názor, že klasické učenie v laviciach je zabijakom kreativity ktorá je pre život veľmi dôležitá. Preto ma koncept Brick by Brick veľmi zaujal.  V predchádzajúcich rokoch som lektorovala záujmové krúžky a  robila animátorku v letných táboroch. V súčasnosti popri Brick by Brick ešte doučujem a opatrujem deti. Práca s deťmi je pre mňa veľmi inšpiratívna nielen do pracovnej oblasti, ale aj do života :)
Tadeáš Tóth
Tadeáš Tóth
Tadeáš Tóth – Brick by Brick _________________________________________ Som študentom Lekárskej fakulty v Bratislave (aktuálne IV. ročník). Svoj voľný čas vypĺňam práve zdokonaľovaním svojich vedomostí z oblasti medicíny čítaním širokého spektra zaujímavých kníh, aktuálnych vedeckých časopisov a publikácii a často pomáham v nemocniciach ako dobrovoľný stážista. Môj aktívny študentský život si navyše spestrujem fantastickou prácou v našom centre vzdelávaním detí. Veľmi ma teší, že môžem deti už v takom útlom veku inšpirovať a tiež ich nadchnúť pre smer ktorým sa vydajú do budúcna. Keď sa práve nevenujem škole alebo práci, prichádza na rad plávanie, ktoré si doprajem aspoň raz za týždeň.
Janka Morikova
Janka Morikova
Janka Morikova – Brick by Brick _________________________________________ Som študentkou medicíny na pôde Lekárskej fakulty SZU a vždy som vedela, že práve pediatria je pre mňa tá pravá. S deťmi si rozumiem od prvej chvíle ako som sa im začala venovať. Sama verím, že sa vo mne skrýva nejaký malý človiečik, ktorý sa prejaví práve v kolektíve detí a preto sa medzi nimi cítim ako ryba vo vode. Najviac ma teší, keď môžem posunúť svoje vedomosti malým kamarátom a podporiť ich vo vzdelávaní a nadobúdaní nových poznatkov a informácií. Nie je super, keď Vám vie dieťa vysvetliť, čo je to napríklad trecia sila,alebo tlak? Práca v našom centre je pre mňa relax a únik zo sveta dospelákov. Každé dieťa je jedinečné a od každého jedného sa niečo naučím aj ja sama.